Patriot Memory Signature PSD48G266681S memory module 8 GB DDR4 2666 MHz
Guarantee
120 month
Delivery from Europe in
9 - 14
business days
| RoHS compliance | Y |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Internal memory | 8 GB |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| ECC | No |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| CAS latency | 19 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Component for | PC/Server |
| Internal memory type | DDR4 |
| Height | 30 mm |
| Depth | 3 mm |
| Weight | 9.5 g |
| Width | 69 mm |