Patriot Memory Signature PSD48G266681S memory module 8 GB DDR4 2666 MHz
Product reference: 6-PSD48G266681S
2858
Last product in warehouse
Guarantee
120 month
Delivery from Europe in
9 - 14
business days
Your message has been successfully sent!
Fill in the required fields*
Not available
RoHS compliance Y
Memory clock speed 2666 MHz
Buffered memory type Unregistered (unbuffered)
Internal memory 8 GB
Memory form factor 260-pin SO-DIMM
ECC No
Memory layout (modules x size) 1 x 8 GB
CAS latency 19
Memory voltage 1.2 V
Component for PC/Server
Internal memory type DDR4
Height 30 mm
Depth 3 mm
Weight 9.5 g
Width 69 mm