Logitech MeetUp Black 3840 x 2160 pixels 30 fps
Product reference:
6-960-001102
Logitech MeetUp Black 3840 x 2160 pixels 30 fps
Logitech MeetUp Black 3840 x 2160 pixels 30 fps
Product reference:
6-960-001102
Logitech MeetUp Black 3840 x 2160 pixels 30 fps
You have 3 products in compare list, please remove someone and try again
- Add to favorites products
- Added to favorites products
- Removed to favorites product
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Weight | 1.04 kg |
| Remote control dimensions (W x H x D) | 83 x 10 x 83 mm |
| Depth | 85 mm |
| Width | 400 mm |
| Height | 104 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 8.1 Enterprise, Windows 10, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1, Windows 10 Enterprise, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Professional, Windows 7, Windows 10 Education, Windows 10 Pro x64, Windows 10 Home x64, Windows 7 Ultimate x64, Windows 7 x64, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Enterprise, Windows 8.1 x64, Windows 10 Pro, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Starter, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Enterprise x64, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Ultimate |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.13 High Sierra |
| Bluetooth | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Cables included | USB |
| Remote control included | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Number of camera presets | 3 |
| PTZ control | Yes |
| Field of view (FOV) angle | 120° |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Supported video modes | 1080p, 720p, 2160p |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080), 1280 x 720 (HD 720), 3840 x 2160 |
| Maximum video resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Resolution at capture speed | 1920x1080@30fps, 3840x2160@30fps |
Offensive and promotional comments are unpublished.
Testimonials not found!
Request for product delivery/order