- In stock.







Guarantee
36 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
Taxon QHD Webcam
High-quality 2K QHD webcam with auto focus, dual microphones and a privacy filter
| Vendor Homepage | www.trust.com/en/product/24732-taxon-qhd-webcam-eco |
| Unit Box Height | 0.05 |
| Unit Box Length | 0.14 |
| Unit Box Width | 0.13 |
| USB 2.0 | Yes |
| Native resolution | 2560x1440 |
| Lens angle | 92 degrees |
| Microphone | Built-in |
| Included Accessories | User guide |
| Colour | Black |
| Dimensions | 65x90x50mm |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.00091 cubm |
| Product Net Weight | 0.127 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.174 kg |