Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
32'' HD Android TV
| Summary | Dahua Technology DHI-LTV32-SD100. Display diagonal: 80 cm (31.5"), Display resolution: 1366 x 768 pixels, HD type: HD, Display technology: LED, Screen shape: Flat, LED backlighting type: Direct-LED. Smart TV. Display brightness: 240 cd/m², Response time: 20 ms, Contrast ratio (typical): 3500:1, Native aspect ratio: 16:9. Wi-Fi, Ethernet LAN. Product colour: Black |
| Vendor Homepage | https://www.dahuasecurity.com/ |
| Unit Box Height | 0.485 |
| Unit Box Length | 0.79 |
| Unit Box Width | 0.12 |
| Contrast ratio (typical) | 3500:1 |
| Display brightness | 240 cd/m² |
| Display diagonal | 31.51 " |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Display resolution | 1366 x 768 pixels |
| Display technology | LED |
| HD type | HD |
| LED backlighting type | Direct-LED |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Native refresh rate | 60 Hz |
| Response time | 20 ms |
| Screen shape | Flat |
| Viewing angle, horizontal | 178 ° |
| Viewing angle, vertical | 178 ° |
| Internet TV | Yes |
| Operating system installed | Android TV |
| Operating system version | Android 11 |
| Smart TV | Yes |
| Common interface (CI) | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Audio decoders | Dolby Atmos |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 12 W |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Panel mounting interface | 200 x 200 mm |
| Product colour | Black |
| Stand colour | Black |
| Stand type | Legs stand |
| VESA mounting | Yes |
| Audio formats supported | AAC/AC3/EAC3 |
| Image formats supported | BMP/GIF/HEIF/JPEG/PNG/WEBP |
| Video compression formats | H.264/H.265/MPEG1/MPEG4/VP8 |
| Video formats supported | HEVC |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 26 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Power consumption (max) | 55 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power supply type | Internal |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Depth (with stand) | 424 mm |
| Height (with stand) | 81 mm |
| Weight (with stand) | 4100 g |
| Width (with stand) | 717 mm |
| Package depth | 483 mm |
| Package height | 115 mm |
| Package weight | 5000 g |
| Package width | 788 mm |
| Shipping Box Depth | 79 cm |
| Shipping Box Height | 48.5 cm |
| Shipping Box Weight | 5 kg |
| Shipping Box Width | 12 cm |
| Data Sheet (Link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/1811044/fiches?language=EN |
| Energy efficiency class | E |
| EPREL Registration Number | 1811044 |
| EPREL Version Number | 1 |
| Model | DHI-LTV32-SD100 |
| Model name | DHI-LTV32-SD100 |
| Unit Calculated Volume | 0.04598 cubm |
| Product Net Weight | 4.1 kg |
| Unit Calculated Weight | 5 kg |