- In stock.
TV Samsung QE55S85FAUXXH, OLED, 55 "
TV Samsung QE55S85FAUXXH, OLED, 55 "
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Width | 122.46 cm, 147 mm. |
| Depth | 2.39 cm |
| Depth with stand | 23.53 cm |
| Height | 70.62 cm, 832 mm. |
| Height with stand | 76.5 cm |
| Weight | 12.6 kg, 16.7696 kg. |
| Weight without stand | 12.2 kg |
| Color | Black color |
| Energy efficiency class | G |
| Screen type | OLED |
| Screen diagonal | 55 inches |
| Screen resolution type | 4K OLED |
| Screen resolution | 4K (3840x2160) |
| Screen shape | Flat |
| Screen frequency | 100Hz |
| Sound power | 20W |
| Digital receiver type | DVB-T2CS2 |
| Number of HDMI ports | 4. 3.5mm headphone jack- No |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | No |
| WiDi interface | No |
| Bluetooth interface | Yes. Smart TV - Yes |
| 3D function | No |
| Installed operating system | Tizen OS |
| VESA standard | 300x200 |
| DLNA | No |
| NFC | No |
| Backlight | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Length | 1383 mm. |
| Country of manufacture | HU |