TV Samsung QE55S85FAUXXH, OLED, 55 "
Product reference: 28-8806095995205
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
Your message has been successfully sent!
Fill in the required fields*
BrandSAMSUNG,
Samsung
Width122.46 cm,
147 mm.
Depth2.39 cm
Depth with stand23.53 cm
Height70.62 cm,
832 mm.
Height with stand76.5 cm
Weight12.6 kg,
16.7696 kg.
Weight without stand12.2 kg
ColorBlack color
Energy efficiency classG
Screen typeOLED
Screen diagonal55 inches
Screen resolution type4K OLED
Screen resolution4K (3840x2160)
Screen shapeFlat
Screen frequency100Hz
Sound power20W
Digital receiver typeDVB-T2CS2
Number of HDMI ports4. 3.5mm headphone jack- No
WiFi interfaceYes
WiFi Direct interfaceNo
WiDi interfaceNo
Bluetooth interfaceYes. Smart TV - Yes
3D functionNo
Installed operating systemTizen OS
VESA standard300x200
DLNANo
NFCNo
BacklightNo
Mandatory warranty24 months
Guarantee for legal entities12 months
Length1383 mm.