- In stock.
TV Samsung QE55Q7FAAUXXH, QLED, 55 "
TV Samsung QE55Q7FAAUXXH, QLED, 55 "
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Width | 123.41 cm, 127 mm. |
| Depth | 6.03 cm |
| Depth with stand | 23.7 cm |
| Height | 71.08 cm, 819 mm. |
| Height with stand | 75.8 cm |
| Weight | 11.6 kg, 15.6303 kg. |
| Weight without stand | 11.3 kg |
| Color | Black color |
| Power | 130W |
| Voltage | 220 - 240V |
| Energy efficiency class | G |
| Annual energy consumption | 110 kWh |
| Standby power consumption | 0.5W |
| Screen type | UHD/QNED/QLED |
| Screen diagonal | 55 inches |
| Screen resolution type | 4K QLED |
| Screen resolution | 4K (3840x2160) |
| Screen shape | Flat |
| Screen frequency | 50Hz |
| Sound power | 20W |
| Image enhancement systems | Quantum HDR. HDR 10+. Supreme UHD Dimming. Motion Xcelerator. Filmmaker Mode (FMM). HDR Brightness Optimizer. Color Booster Pro. Number of USB 2.0 connections - 1 |
| Sound system | Q-Symphony, Adaptive Sound |
| Processor model | Q4 AI |
| Digital receiver type | DVB-T2CS2 |
| Number of HDMI ports | 3 |
| S/PDIF connector | No. 3.5mm headphone jack - No |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | No |
| Ethernet LAN (RJ | 45) socket- Yes |
| WiDi interface | No |
| Bluetooth interface | Yes |
| Other connections | CI, RF, Anynet + (HDMI-CEC). Smart TV - Yes |
| 3D function | No |
| Installed operating system | Tizen OS |
| VESA standard | 200x200 |
| DLNA | Yes |
| NFC | No |
| Backlight | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Year of manufacture | 2025 |
| Length | 1369 mm. |
| Country of manufacture | HU |