- In stock
TV OLED55B53LA.AEU LG
TV OLED55B53LA.AEU LG
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | Hello, LG |
| Width | 122.8 cm, 1356 mm. |
| Depth | 4.6 cm |
| Depth with stand | 23.5 cm |
| Height | 70.8 cm, 806 mm. |
| Height with stand | 77.2 cm |
| Weight | 14.5 kg, 18.5 kg. |
| Weight without stand | 14.3 kg |
| Color | Black color |
| Energy efficiency class | F |
| Screen type | OLED |
| Screen diagonal | 55 inches |
| Screen resolution type | 4K OLED |
| Screen resolution | 4K (3840x2160) |
| Screen shape | Flat |
| Screen frequency | 120Hz |
| Sound power | 20W |
| Digital receiver type | DVB-T2 / T / C / S2 / S |
| Number of HDMI ports | 4. 3.5mm headphone jack - Yes |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | Yes |
| WiDi interface | Yes |
| Bluetooth interface | Yes. Smart TV - Yes |
| 3D function | No |
| Installed operating system | webOS |
| VESA standard | 300x200 |
| DLNA | Yes |
| NFC | No |
| Backlight | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Length | 168 mm. |
| Country of manufacture | CN |