- In stock.
TV 75QNED93A6A
TV 75QNED93A6A
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | Hello, LG |
| Width | 166.7 cm, 2060 mm. |
| Depth | 5.88 cm |
| Depth with stand | 40.2 cm |
| Height | 95.5 cm, 1103 mm. |
| Height with stand | 102.8 cm |
| Weight | 27.6 kg, 36.1641 kg. |
| Weight without stand | 25.7 kg |
| Color | Black color |
| Voltage | 100 - 240V |
| Energy efficiency class | G |
| Standby power consumption | 0.5W |
| Screen type | Mini-LED |
| Screen diagonal | 75 inches |
| Screen resolution type | 4K QNED |
| Screen resolution | 4K (3840x2160) |
| Screen shape | Flat |
| Screen frequency | 120Hz |
| Sound power | 40W |
| Image enhancement systems | Dolby Vision. HDR10. HLG. FILMMAKER MODE™. Dynamic Tone Mapping. AI Image Pro. Auto Calibration. AI Genre Selection. Number of USB 2.0 ports - 2 |
| Sound system | 2.2 ch, AI Sound Pro, Dolby Atmos, Clear Voice Pro |
| Processor model | α8 AI 4K Gen2 |
| Digital receiver type | DVB-T2 / T / C / S2 / S |
| Number of HDMI ports | 4 |
| S/PDIF connector | Yes. 3.5mm headphone jack- No |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | No |
| Ethernet LAN (RJ | 45) socket- Yes |
| WiDi interface | No |
| Bluetooth interface | Yes |
| Other connections | CI, 2 x RF. Smart TV - Yes |
| 3D function | Yes |
| Installed operating system | webOS |
| VESA standard | 400x300 |
| DLNA | No |
| NFC | No |
| Control via smart device | Yes |
| Backlight | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Smart control panel | Yes |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Year of manufacture | 2025 |
| Length | 164 mm. |
| Country of manufacture | PL |