- In stock.
TV 55E7Q HISENSE
TV 55E7Q HISENSE
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HISENSE, Hisense |
| Width | 123.4 cm, 1397 mm. |
| Depth | 8.1 cm |
| Depth with stand | 29.8 cm |
| Height | 71.6 cm, 805 mm. |
| Height with stand | 75.1 cm |
| Weight | 11 kg, 16.3 kg. |
| Weight without stand | 10.8 kg |
| Color | Black color |
| Energy efficiency class | E |
| Screen type | UHD/QNED/QLED |
| Screen diagonal | 55 inches |
| Screen resolution type | 4K QLED |
| Screen resolution | 4K (3840x2160) |
| Screen shape | Flat |
| Screen frequency | 50Hz |
| Sound power | 14W |
| Digital receiver type | DVB-T2 / T / C / S2 / S |
| Number of HDMI ports | 3. 3.5mm headphone jack - Yes |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | Yes |
| WiDi interface | No |
| Bluetooth interface | Yes. Smart TV - Yes |
| 3D function | No |
| Installed operating system | Other |
| VESA standard | 200x400 |
| DLNA | Yes |
| NFC | No |
| Backlight | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Length | 125 mm. |
| Country of manufacture | CN |