- In stock
-
−5%
32-inch Full HD Smart TV with Wi-Fi and Tizen operating system. It has 2 HDMI ports, Bluetooth support and Micro Dimming Pro technology for better picture quality.
32-inch Full HD Smart TV with Wi-Fi and Tizen operating system. It has 2 HDMI ports, Bluetooth support and Micro Dimming Pro technology for better picture quality.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
32" Full HD Smart TV with Wi-Fi connection and Tizen operating system. Features: 2 HDMI ports, Bluetooth support and Micro Dimming Pro technology for better picture quality.
Design | |
|---|---|
| Product color | Black |
| Frame type | 3 Bezel-less |
| Panel mounting interface | 200 x 200 mm |
| Stand color | Black |
| VESA mounting | Yes |
Power | |
| AC input frequency | 50/60Hz |
| AC input voltage | 220 - 240V |
| Power (standby mode) | 0.5W |
| Power (typical) | 27.4W |
Weight and dimensions | |
| Depth (with stand) | 117.3 mm |
| Width (with stand) | 732.9 mm |
| Depth (without stand) | 73.2 mm |
| Height (without stand) | 438.7 mm |
| Weight (without stand) | 3.8 kg |
| Height (with stand) | 451.5 mm |
| Weight (with stand) | 3.9 kg |
Network | |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
Operation | |
| Lighting control technology | Micro Dimming Pro |
| High Dynamic Range (HDR) support | Yes |
| Image processing technology | Samsung Contrast Enhancer, Hyper Real |
Audio | |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| RMS power | 10W |
Ports and interfaces | |
| Number of HDMI ports | 2 |
| Number of USB 2.0 ports | 1 |
TV receiver | |
| Digital signal format system | DVB-C, DVB-T2 |
Smart TV | |
| Installed operating system | Tizen |