- In stock
The Oehlbach Scope Vision DVB-T2 HD indoor mono TV antenna has a 3-meter antenna cable and operates silently using USB power. It supports DVB-T2 and DVB-T digital signal formats and provides a maximum video resolution of 1920 x 1080 pixels.
The Oehlbach Scope Vision DVB-T2 HD indoor mono TV antenna has a 3-meter antenna cable and operates silently using USB power. It supports DVB-T2 and DVB-T digital signal formats and provides a maximum video resolution of 1920 x 1080 pixels.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Oehlbach Scope Vision DVB-T2 HD indoor mono TV antenna has a 3-meter antenna cable and operates silently with a USB power supply. It supports DVB-T2 and DVB-T digital signal formats and has a maximum video recording resolution of 1920 x 1080 pixels.
Features | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Connector Contact Coating | Golden |
| Antenna | Mono |
| Impedance | 75 Ω |
| Location | Domestic |
| UHF Band | 470-790MHz |
| Nominal Line Voltage | 5V - 40mA |
| Housing | Plastic |
Specifications | |
| Power Cable Length | 1.8 m |
| Antenna Cable Length | 3 years |
| Video Recording Resolution (Max) | 1920 x 1080 pixels |
Weight and Dimensions | |
| Depth | 14 mm |
| Weight | 260 g |
| Height | 118 mm |
| Width | 205 mm |
Packaging Details | |
| Quantity per package | 1 pc. |
| Power Supply Included | Yes |
| Cables Included | USB-A - antenna |