- New
Philips 65PUS7000/12
Philips 65PUS7000/12
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Philips |
| Weight | 21.3 kg. |
| Depth | 1.59 m. |
| Width | 0.16 m. |
| Height | 0.98 m. |
| TVX01 Diagonal in inches | 65" |
| TVX04 Screen resolution | Ultra HD 4K (3840 x 2160) |
| TVX03 Refresh rate | 60Hz |
| Tuner | DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2 |
| Sound power | 10W x 2 |
| Audio signal digital output | There is |
| TVX12 USB | 2 (USB 2.0) |
| TVX14 VESA size | 400 x 300 mm |
| Dimensions with stand (WxHxD) | 1446 x 857 x 294 |
| Weight with stand | 14.32 |
| Dimensions without stand (WxHxD) | 1446 x 838 x 91 |
| Weight without stand | 13.91 |
| TVX15 Guarantee for individuals | 2 years |
| TVX07 Operating system | Titan OS |
| Color | Black, Black |
| Voice control | No, None |
| Smart Remote Control | None |
| TVX09 Wi-Fi | Yes, built-in |
| TVX05 Micro Dimming | There is |
| Ambilight | None |
| Video recording option | None |
| Picture-In-Picture | None |
| Miracast technology | None |
| TVX11 Remote Control | Standard remote control |
| TVX13 HDMI | 3 |
| Energy consumption class | E |
| TVX10 Bluetooth | There is |
| Screen type | Flat |
| Annual energy consumption | No information |
| Power consumption in active mode | No information |
| TVX02 Screen size (cm) | 164 |
| Micro Dimming technology | There is |
| Lighting technology | None |
| Smart TV technology | There is |
| Wi-Fi support | There is |
| High dynamic range (HDR) | HDR10, HDR10+, HLG |
| TVX06 Image Processor | Pixel Precise Ultra HD |
| Sound system | Dolby Atmos, DTS-X, Dolby Media Intelligence |
| TV type | Ultra HD |
| Lighting | LED |
| Smart TV platform | Titan OS |
| Guarantee for legal entities | 1 year |
| Energy consumption (1000 hours) | 84 |
| Mounting kit included | None |
| Width (without stand) | 1446 mm |
| Height (without stand) | 838 mm |
| Depth (without stand) | 91 mm |
| Width (with stand) | 1446 mm |
| Depth (with stand) | 294 mm |
| Height (with stand) | 857 mm |