- In stock.
Refrigerator freezer in the lower part LG GBV3100EPY
Refrigerator freezer in the lower part LG GBV3100EPY
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | Hello, LG |
| Model | GBV3100EPY |
| Height | 186 cm, 1953 mm. |
| Width | 59.5 cm, 651 mm. |
| Depth | 68.2 cm |
| Color | Silver color |
| Refrigerator type | Bottom freezer |
| Energy efficiency class | E |
| Total refrigerator capacity | 334 liters |
| Useful refrigerator capacity | 234 liters |
| Freezer usable capacity | 110 liters |
| Noise level | 35 dB |
| Automatic defrosting | Yes |
| Number of shelves | 3 |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | No |
| Shelving material | Tempered glass |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Management | Sensory |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Weight | 75.2 kg. |
| Length | 764 mm. |
| Country of manufacture | CN |