- In stock.
Refrigerator ELECTROLUX LRT7ME39X
Refrigerator ELECTROLUX LRT7ME39X
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
27 - 29
business days
| Manufacturer | Electrolux |
| Mounting type | Freestanding |
| Type | Fridge without freezer |
| Type of refrigeration technology | Static |
| Standardized width | 60cm |
| Height | 186 cm |
| Width | 59.5 cm |
| Depth | 65 cm |
| Color | Stainless steel |
| Cool drawer | Near 0°C zone |
| Energy efficiency class | E |
| Management | Internal electronic control |
| Annual energy consumption | 121 kWh |
| Useful refrigerator capacity | 390 liters |
| Soft door closing | No |
| Metalized back wall | No |
| Door handle | Yes |
| Humidity-controlled fruit/vegetable drawer | Yes |
| Compressor type | Inverter |
| Fan | Yes |
| Air purification filter | No |
| Bottle shelf | Yes |
| Rising temperature indicator | No |
| Individual arrangement of shelves in the doors | No |
| Rapid cooling in the refrigerator | Yes |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Lighting | LED |
| Noise level | 40 dB |
| Sound level class | C |
| Climate class | SN-N-ST-T |
| Standardized height | 190 cm |
| Wi-Fi | No |