Bosch Serie 6 BBS611LAG stick vacuum/electric broom 2-in-1 stick vacuum Battery Dry Bagless 0.3 L Blue 2.5 Ah
Bosch Serie 6 BBS611LAG stick vacuum/electric broom 2-in-1 stick vacuum Battery Dry Bagless 0.3 L Blue 2.5 Ah
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Wall mountable | Yes |
| Dust container type | Bagless |
| Product type | 2-in-1 stick vacuum |
| Brush shape | Rectangular |
| Product colour | Blue |
| Dust capacity | 0.3 L |
| Removable battery | Yes |
| Power source | Battery |
| Battery capacity | 2.5 Ah |
| Battery voltage | 18 V |
| Depth | 265 mm |
| Weight | 2.3 kg |
| Height | 1220 mm |
| Width | 200 mm |
| Cleaning type | Dry |
| Dirt separating method | Filtering |
| Number of power levels | 2 |
| Cleaning surfaces | Carpet, Hard floor, Tile, Bare floor |
| Crevice tool | No |
| Upholstery nozzle included | No |
| Vacuum brushes included | Universal brush |
| Vertical storage | Yes |
| Variable power | Yes |
| Power control | Electronic |
| Handle controls | Yes |
| Warnings | Do not use in damp conditions or on a wet surface. |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |