-
−11%
ADLER AD 7065 vacuum
ADLER AD 7065 vacuum
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Collection box capacity | 1,6 l |
| Product colour | Orange, Black |
| Flexible hose | Yes |
| Cleaning type | Dry |
| Dust container type | Bagless |
| Tank capacity | 1.5 L |
| Cord length | 7 m |
| Automatic retraction system | Yes |
| Motor power | 700 W |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power control | Yes |
| Suction power | 17000 Pa |
| Noise level | 80 dB |
| Maximum input power | 3000 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Maximum motor power | 3000 W |
| Operating radius | 9 m |
| Vacuum air filtering | HEPA |
| Washable filter | Yes |
| Proper use | Home |
| Energy efficiency class | A |
| Dirt separating method | Filtering |
| Overheat protection | Yes |
| Parquet brush | Y |
| Slotted nozzle | Yes |
| Telescopic tube | Yes |
| 2-in-1 brush | Yes |
| Floor and carpet brush | Yes |
| Weight | 5.47 kg |
| Cord storage | Yes |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |
| Warnings | Do not use in damp conditions or on a wet surface., The hoover contains electrical components and must not be disposed of in the regular rubbish bin. |