ZWILLING STAUB LA COCOTTE 6.7 L Round Cast iron Casserole baking dish
ZWILLING STAUB LA COCOTTE 6.7 L Round Cast iron Casserole baking dish













ZWILLING STAUB LA COCOTTE 6.7 L Round Cast iron Casserole baking dish
Guarantee
300 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Suitable for hob types | Gas, Sealed plate, Ceramic, Halogen, Induction |
| Product colour | Mint colour |
| Oven proof | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Freezer proof | Yes |
| Dishwasher proof | Yes |
| Type | Casserole baking dish |
| Lid included | Yes |
| Shape | Round |
| Material | Cast iron |
| Internal coating | Enamel |
| Depth | 352 mm |
| Width | 280 mm |
| Weight | 6.9 kg |
| Capacity | 6.7 L |
| Height | 182 mm |