Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
7 - 9
business days
| Summary | Resto Kitchenware 95349. Shape: Round, Type: Wok/Stir-Fry pan, Product colour: Stainless steel. Diameter: 28 cm, Depth: 510 mm, Height: 75 mm. Package type: Sleeve. Doesn't contain: Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Vendor Homepage | https://resto-kitchenware.com/en/products/all-products/95349-wok-%C3%B828-h-7-5-cm-detail |
| Unit Box Height | 0.075 |
| Unit Box Length | 0.5 |
| Unit Box Width | 0.3 |
| Bottom thickness | 2.5 mm |
| Handle material | Stainless steel |
| Handles quantity | 1 |
| Lid included | No |
| Material | Aluminium,Stainless steel |
| Non-stick coating | Yes |
| Product colour | Stainless steel |
| Scratch-resistant | Yes |
| Shape | Round |
| Type | Wok/Stir-Fry pan |
| Depth | 510 mm |
| Diameter | 280 mm |
| Height | 75 mm |
| Weight | 1420 g |
| Package type | Sleeve |
| Doesn't contain | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Model name | 95349 |
| Model | 95349 |
| Units per Shipping Box | 4 |
| Unit Calculated Volume | 0.009767 cubm |
| Unit Calculated Weight | 2.13 kg |