- In stock.
WIRELESS MOUSE XIAOMI LITE 2 BLACK
WIRELESS MOUSE XIAOMI LITE 2 BLACK



WIRELESS MOUSE XIAOMI LITE 2 BLACK
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | XIAOMI, Xiaomi |
| Model | Lite 2 |
| Color | Black color |
| Mouse connection type | Wireless - optical |
| Mouse type | Standard |
| Connector type | 2.4 GHz |
| Sensitivity (DPI) | 1000 - 1000 |
| Number of buttons | 2 |
| Maximum operating range | 10 years |
| Light source | LED |
| Backlight | No |
| Features | None |
| Length | 108.5 mm, 119 mm. |
| Width | 57.5 mm, 80 mm. |
| Height | 35.6 mm, 42 mm. |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.103 kg. |
| Country of manufacture | CN |