-
−4%
The HP 700 Rechargeable Wireless Mouse features a ambidextrous design, 8 buttons (7 of which are programmable), and 6000 DPI tracking. It supports wireless connectivity via RF and Bluetooth, has a USB Type-C charging port, and a wireless range of up to 10 meters.
The HP 700 Rechargeable Wireless Mouse features a ambidextrous design, 8 buttons (7 of which are programmable), and 6000 DPI tracking. It supports wireless connectivity via RF and Bluetooth, has a USB Type-C charging port, and a wireless range of up to 10 meters.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The HP 700 Rechargeable Wireless Mouse features a ambidextrous design, 8 buttons (7 programmable) and 6000 DPI tracking. It supports wireless connectivity via RF and Bluetooth, has a USB Type-C charging port and a wireless range of up to 10 meters.
Design | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Form | Mutual |
| HP Segment | For home |
Power | |
| Power Source | Batteries |
Weight and Dimensions | |
| Width | 118 mm |
| Height | 40mm |
| Depth | 61 mm |
| Weight | 105 g |
System Requirements | |
| Other Supported Operating Systems | ChromeOS |
| Supported Windows Operating Systems | Windows 11, Windows 10 |
Mouse | |
| Number of Buttons | 8 |
| Number of Rolls | 1 |
| Scrolling Directions | Vertical/Horizontal |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Frequency Band | 2.4 GHz |
Ergonomics | |
| Wireless Communication Distance | 10 years |