Natec Wireless Mouse Toucan Pink & White 1600DPI
Natec Wireless Mouse Toucan Pink & White 1600DPI




Natec Wireless Mouse Toucan Pink & White 1600DPI
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Pink |
| Number of batteries supported | 1 |
| Battery type | AA |
| Power source | Batteries |
| Height | 38 mm |
| Weight | 49 g |
| Depth | 100 mm |
| Width | 60 mm |
| Mobile operating systems supported | Android 4.0 |
| Windows operating systems supported | Windows XP, Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Purpose | Office |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Buttons quantity | 3 |
| Device interface | RF Wireless |
| RF transmission range | 10 m |