NATEC WIRELESS MOUSE HARRIER 2 1600DPI BT 5.1
NATEC WIRELESS MOUSE HARRIER 2 1600DPI BT 5.1
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Silent click | Yes |
| Surface coloration | Monotone |
| Depth | 104 mm |
| Width | 64 mm |
| Height | 37 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 8, Mac OS 10.6.2, Windows 7, Linux Fedora FC8, Windows 11, Windows 10 |
| Purpose | Office |
| Movement detection technology | Optical |
| Recommended usage | Universal |
| Buttons quantity | 4 |
| Bluetooth | Yes |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Connectivity technology | Wireless |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Warnings | The product must be protected from moisture., Dispose of in accordance with local regulations for electronic waste., Keep away from sources of heat. |