-
−1%
NATEC Ruff Plus mouse Right-hand USB Type-A Optical 1200 DPI
NATEC Ruff Plus mouse Right-hand USB Type-A Optical 1200 DPI
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Form factor | Right-hand |
| Product colour | Black |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Power source | Cable |
| Height | 36 mm |
| Depth | 117 mm |
| Weight | 69 g |
| Width | 62 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mobile operating systems supported | Android |
| Programmable mouse buttons | No |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll type | Wheel |
| Device interface | USB Type-A |
| Scrolling directions | Vertical |
| Buttons quantity | 3 |
| Purpose | Office |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Movement resolution | 1200 DPI |
| Cable length | 1.8 m |