Natec Genesis Blackbird 2 mouse RF Wireless Optical 1600 DPI
Natec Genesis Blackbird 2 mouse RF Wireless Optical 1600 DPI





Natec Genesis Blackbird 2 mouse RF Wireless Optical 1600 DPI
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Surface coloration | Monotone |
| Product colour | Black |
| Width | 73 mm |
| Depth | 110 mm |
| Weight | 89 g |
| Height | 44 mm |
| Device interface | RF Wireless |
| Movement detection technology | Optical |
| Purpose | Office |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Buttons quantity | 6 |
| Recommended usage | Universal |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Number of movement resolution modes | 3 |
| Plug and Play | Yes |