-
−3%
Logitech MX Anywhere 3S mouse Office Right-hand RF Wireless + Bluetooth Laser 8000 DPI
Logitech MX Anywhere 3S mouse Office Right-hand RF Wireless + Bluetooth Laser 8000 DPI
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Form factor | Right-hand |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Graphite |
| Battery capacity | 500 mAh |
| Rechargeable | Yes |
| Power source | Batteries |
| Charging port type | USB Type-C |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Number of batteries supported | 1 |
| Height | 34.4 mm |
| Weight | 99 g |
| Width | 65 mm |
| Depth | 100.5 mm |
| Mobile operating systems supported | iOS 14, iOS 14, iOS 15, Android 12.0, Android 10.0, Android 8.0, Android 9.0, Android 11.0 |
| Windows operating systems supported | Windows 11, Windows 10 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Receiver included | No |
| User guide | Yes |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Multi-device support | Yes |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Silent click | Yes |
| Scrolling directions | Vertical/Horizontal |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 6 |
| Movement detection technology | Laser |
| Purpose | Office |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Movement resolution | 8000 DPI |
| Works on any surface | Yes |
| Warnings | The product must be protected from moisture., Dispose of in accordance with local regulations for electronic waste., Keep away from sources of heat. |