HP Wired Mouse 1000
HP Wired Mouse 1000




HP Wired Mouse 1000
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Black |
| HP segment | Home |
| Weight | 70 g |
| Height | 39.5 mm |
| Receiver weight | 100 g |
| Width | 100 mm |
| Depth | 58.5 mm |
| Movement resolution | 1200 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 3 |
| Device interface | USB Type-A |
| Recommended usage | Universal |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Cable length | 1.5 m |
| Warnings | Keep away from sources of heat., The product must be protected from moisture. |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 884962780886, 884962825631, 884962780510 |