HP 690 7M1D4AA QI-Charging wireless mouse with rechargeable battery black
HP 690 7M1D4AA QI-Charging wireless mouse with rechargeable battery black
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| HP segment | Home |
| Service life of battery | 4 month(s) |
| Charging port type | USB Type-C |
| Power source | Batteries |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Rechargeable | Yes |
| Battery type | Built-in battery |
| Width | 1086 mm |
| Height | 383 mm |
| Weight | 88.7 g |
| Depth | 611 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 11, Windows 10 |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| User guide | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Movement resolution | 4000 DPI |
| Number of programmable buttons | 6 |
| Purpose | Office |
| Buttons quantity | 7 |
| Device interface | Bluetooth |
| Programmable mouse buttons | Yes |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Wireless range | 10 m |
| Warnings | Keep away from sources of heat., The product must be protected from moisture., Dispose of in accordance with local regulations for electronic waste. |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 884962780886, 884962825631, 884962780510 |