HP 430 Multi-Device Wireless Mouse
HP 430 Multi-Device Wireless Mouse
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| Number of batteries supported | 1 |
| Power source | Batteries |
| Battery type | AA |
| Service life of battery | 24 month(s) |
| Depth | 74.2 mm |
| Height | 40.3 mm |
| Weight | 78.2 g |
| Width | 115.4 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 11, Windows 10 |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Receiver included | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| User guide | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 5 |
| Movement resolution | 1200 DPI |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Purpose | Office |
| Movement detection technology | Optical |
| Warnings | Keep away from sources of heat., The product must be protected from moisture., Dispose of in accordance with local regulations for electronic waste. |