Gembird MUSW-6B-01 mouse Office Right-hand RF Wireless Optical 1600 DPI
Gembird MUSW-6B-01 mouse Office Right-hand RF Wireless Optical 1600 DPI
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Form factor | Right-hand |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Battery type | AAA |
| Power consumption | 20 mA |
| Power source | Batteries |
| Number of batteries supported | 2 |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 45 °C |
| Receiver weight | 2 g |
| Height | 30 mm |
| Receiver depth | 1.4 cm |
| Depth | 115 mm |
| Width | 65 mm |
| Receiver height | 1.8 cm |
| Weight | 660 g |
| Receiver width | 6 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 7, Windows 10, Windows 8 |
| Receiver included | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver type | Nano receiver |
| Purpose | Office |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Scrolling directions | Vertical |
| Device interface | RF Wireless |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Number of movement resolution modes | 3 |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 6 |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Button functions | Forward |
| Wireless range | 10 m |
| Warnings | The product must be protected from moisture., Keep away from sources of heat. |
| Compliance certificates | RoHS |