Gembird MUS-4B-02 mouse Right-hand USB Optical 1200 DPI
Gembird MUS-4B-02 mouse Right-hand USB Optical 1200 DPI
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Form factor | Right-hand |
| Product colour | Black |
| Ergonomic design | Yes |
| Power source | Cable |
| Height | 38 mm |
| Depth | 115 mm |
| Weight | 76 g |
| Width | 80 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 7, Windows 8, Windows 10 |
| Device interface | USB |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Movement detection technology | Optical |
| Scroll type | Wheel |
| Movement resolution | 1200 DPI |
| Buttons quantity | 4 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Number of movement resolution modes | 3 |
| Purpose | Office |
| Works on any surface | Yes |
| Cable length | 1.35 m |