- In stock.
Gaming mouse Steelseries Rival 5, black
Gaming mouse Steelseries Rival 5, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | STEELSERIES, Steelseries |
| Model | Rival 5 |
| Color | Black color |
| Mouse connection type | Wired - optical |
| Mouse type | For games |
| Connector type | USB |
| Sensitivity (DPI) | 100 - 18000 |
| Number of buttons | 9 |
| Light source | LED |
| Backlight | Yes |
| Features | None |
| Length | 128.8 mm, 119 mm. |
| Width | 63.4 mm, 185 mm. |
| Height | 28.2 mm, 49 mm. |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Ergonomic design. Suitable for right hand use |
| Weight | 0.18 kg. |
| Country of manufacture | CN |