- In stock.
Gaming mouse Steelseries Rival 3 Wireless Gen 2, white
Gaming mouse Steelseries Rival 3 Wireless Gen 2, white
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | STEELSERIES, Steelseries |
| Model | Rival 3 Wireless Gen 2 |
| Color | White color |
| Mouse connection type | Wireless - optical |
| Mouse type | For games |
| Connector type | Bluetooth / 2.4GHz |
| Sensitivity (DPI) | 18000 - 18000 |
| Number of buttons | 6 |
| Reaction time | 1.9ms |
| Light source | LED |
| Features | Programmable buttons |
| Length | 120.6 mm, 46 mm. |
| Width | 67 mm, 86 mm. |
| Height | 38mm, 153 mm. |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 1.577 kg. |
| Country of manufacture | CN |