- In stock.
Gaming mouse Razer Razer Basilisk V3 35K, black
Gaming mouse Razer Razer Basilisk V3 35K, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | RAZER, Razer |
| Model | Razer Basilisk V3 35K |
| Color | Black color |
| Mouse connection type | Wired - optical |
| Mouse type | For games |
| Connector type | USB |
| Sensitivity (DPI) | 100 - 35000 |
| Number of buttons | 11 |
| Light source | LED |
| Backlight | Yes |
| Features | Programmable buttons |
| Cable length | 1.8 m |
| Length | 130mm, 220 mm. |
| Width | 75.1 mm, 165 mm. |
| Height | 42.5 mm, 100 mm. |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.19 kg. |
| Country of manufacture | CN |