- In stock
GAMING MOUSE GXT928 HELOX TRUST BLACK
GAMING MOUSE GXT928 HELOX TRUST BLACK



GAMING MOUSE GXT928 HELOX TRUST BLACK
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TRUST, Trust |
| Model | GXT 928 Helox |
| Color | Black color |
| Mouse connection type | Wired - optical |
| Mouse type | For games |
| Connector type | USB Type-A |
| Sensitivity (DPI) | 200 - 6400 |
| Number of buttons | 6 |
| Light source | LED |
| Features | None |
| Length | 125mm, 145 mm. |
| Width | 64mm, 180 mm. |
| Height | 38mm, 45 mm. |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.147 kg. |
| Country of manufacture | CN |