-
−4%
Extreme XM104K mouse USB Type-A Optical 1000 DPI On the right side
Extreme XM104K mouse USB Type-A Optical 1000 DPI On the right side
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Rubber grips | No |
| Surface coloration | Monotone |
| Illumination | No |
| Ergonomic design | Yes |
| Battery operated | Yes |
| Battery type | AAA |
| Maximum range | 10 m |
| Faucet included | No |
| Width | 65 mm |
| Height | 36 mm |
| Weight | 200 g |
| Length | 95 mm |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Device interface | USB 2.0 |
| Buttons quantity | 4 |
| Keypad integrated | No |
| Scrolling directions | Vertical |
| Programmable mouse buttons | No |
| Movement detection technology | Optical |
| Purpose | Office |
| Frequency band | 2,4 GHz |
| Movement resolution | 1200 DPI |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Built-in memory | No |
| Multi-device support | No |
| Silent click | Yes |
| Works on any surface | Yes |