Esperanza EM132 mouse Right-hand USB Optical 7200 DPI
Esperanza EM132 mouse Right-hand USB Optical 7200 DPI
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Surface coloration | Monotone |
| Product colour | Black |
| Illumination | Yes |
| Form factor | Right-hand |
| RGB LED pin header | Yes |
| Power source | Cable |
| Height | 40 mm |
| Width | 70 mm |
| Weight | 130 g |
| Depth | 130 mm |
| Windows operating systems supported | Mac OS 10.6.2, Windows 2000, Windows 7, Windows 10, Windows 8, Windows ME, Windows XP, Windows 98, Windows NT, Windows Vista |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Purpose | Gaming |
| Device interface | USB 2.0 |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Movement resolution | 7200 DPI |
| Scroll type | Ball |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 7 |
| Scrolling directions | Vertical |
| Cable length | 1.5 m |