-
−1%
Esperanza EGM702 mouse Right-hand USB Optical 7200 DPI
Esperanza EGM702 mouse Right-hand USB Optical 7200 DPI
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Surface coloration | Monotone |
| Illumination | Yes |
| Form factor | Right-hand |
| Product colour | Black |
| RGB LED pin header | Yes |
| Power source | Cable |
| Weight | 105 g |
| Height | 40 mm |
| Depth | 130 mm |
| Width | 65 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 7, Windows NT, Windows 10, Mac OS 10.6.2, Windows Vista, Windows 98, Windows XP, Windows 8, Windows ME, Windows 2000 |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Movement resolution | 7200 DPI |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Gaming |
| Scroll type | Ball |
| Scrolling directions | Vertical |
| Device interface | USB 2.0 |
| Buttons quantity | 7 |
| Movement detection technology | Optical |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Cable length | 1.5 m |