-
−4%
Ergonomic right-handed mouse with 12800 DPI optical sensor and 6 programmable buttons. Key features include red, green and blue RGB lighting and a 1.5 m cable.
Ergonomic right-handed mouse with 12800 DPI optical sensor and 6 programmable buttons. Key features include red, green and blue RGB lighting and a 1.5 m cable.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Ergonomic right-handed mouse with 12800 DPI optical sensor and 6 programmable buttons. Features: RGB lighting in red, green and blue, 1.5 m cable.
Design | |
|---|---|
| Lighting color | Red, Green, Blue |
| Surface color | Monochromatic |
| Product color | Black |
Weight and Dimensions | |
| Depth | 112 mm |
| Width | 84 mm |
| Height | 69 mm |
| Weight | 90 g |
System Requirements | |
| Supported mobile operating systems | Android |
| Supported Windows operating systems | Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows 10 |
Mouse Specifications | |
| Built-in memory | Yes |
| Acceleration (max) | 20 G |
| Frame rate | 7000 fps |
| Polling frequency | 1000Hz |
| Motion detection technology | Optical |
| Motion resolution | 12800DPI |
Ergonomics | |
| Cable length | 1.5 m |
Other Features | |
| Speed | 1524 mm/sec |