CANYON mouse MW-18 Wireless Charge Pearl White
CANYON mouse MW-18 Wireless Charge Pearl White
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Marketing Model Name | MW-18 |
| Commercial Name | CANYON mouse MW-18 Wireless Charge Pearl White |
| Device Location | External |
| Form Factor | Standard |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Interface | RF |
| Number of Buttons | 4 |
| Button Lifetime | 3 000 000 clicks |
| Movement Resolution | 1600 dpi |
| Max&Min Movement Resolution | 800 dpi 1200 dpi 1600 dpi |
| DPI Adjustment Step | 400 dpi |
| Pointing Device Technology | Optical |
| Grip | Ambidextrous |
| Backlight | No |
| Mouse Features | Scrolling Wheel Compact Silent Click |
| Battery Technology | Lithium Ion |
| Supports Battery Type Classification | Built-in |
| Battery Included Quantity | 1 |
| Battery Required Quantity | 1 |
| Battery Average Run Time | 50 hr |
| Maximum Peak Current Capacity | 300 mAh |
| Requires Operating System | Apple Mac OS Microsoft Windows |
| External Color | Pearl White |
| Package Style | Blister |
| Depth | 63.3 mm |
| Height | 32.3 mm |
| Width | 116.4 mm |
| Nominal Weight | 0.075 kg |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty Validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 138 mm |
| Pack Width (mm) | 72.3 mm |
| Pack Height (mm) | 218 mm |
| Weight | 0.148 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Packs per Pallet | 1440 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 5291485005771 |
| Color box dimensions (mm) | 72.3x218x138 mm |
| Single pack gross weight (kg) | 0.148 kg |
| Carton weight (kg) | 6.52 kg |
| Quantity of the boxes per pallet (by air)(pcs) | 24 |
| Quantity of the packs per pallet (by air)(pcs) | 960 |
| Dimensions of pallet (by air) | 900x1390x1080 mm |
| Quantity of the boxes per pallet (by sea)(pcs) | 36 |
| Quantity of the packs per pallet (by sea)(pcs) | 1440 |
| Dimensions of pallet (by sea) | 900x2010x1080 mm |