Activejet AMY-313 Mouse wireless USB (optical; 1200 DPI; black and gray)
Activejet AMY-313 Mouse wireless USB (optical; 1200 DPI; black and gray)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Surface coloration | Monotone |
| Form factor | Ambidextrous |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries | 1 |
| Power source | Batteries |
| Battery type | AA |
| Weight | 111 g |
| Depth | 102 mm |
| Width | 60 mm |
| Height | 35 mm |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Device interface | RF Wireless |
| Purpose | Office |
| Recommended usage | Universal |
| Movement resolution | 1200 DPI |
| Buttons quantity | 3 |
| Scroll type | Wheel |
| Scrolling directions | Vertical |
| Product type | Wireless |
| Movement detection technology | Optical |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Plug and Play | Yes |
| Warnings | Keep away from sources of heat., The product must be protected from moisture., Dispose of in accordance with local regulations for electronic waste. |