Guarantee
36 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
| Summary | ONKRON . Mounting: Clamp/Grommet, Maximum weight capacity: 11 kg, Minimum screen size: 43.2 cm (17"), Maximum screen size: 96.5 cm (38"), Minimum VESA mount: 75 x 75 mm, Maximum VESA mount: 100 x 100 mm. Height adjustment, Swivel angle range: -90 - 90°, Tilt angle range: -25 - 90°. Product colour: Black |
| Vendor Homepage | onkron-uk.co.uk/products/ms75-b?srsltid=AfmBOorjevLWMsadQhn--PneEzCNOowWbAF37kKLaWo4klQ6o5xUePsb |
| Unit Box Height | 0.155 |
| Unit Box Length | 0.43 |
| Unit Box Width | 0.26 |
| Maximum screen size | 38 " |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Maximum weight capacity | 11 kg |
| Maximum weight capacity (per curved/ultra-wide display) | 11 kg |
| Maximum weight capacity (per display) | 11 kg |
| Minimum screen size | 17 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Mounting | Clamp/Grommet |
| Mounting type | Desk |
| Number of displays supported | 1 |
| Panel mounting interface | 100 x 100/75 x 75 mm |
| Adjustable depth | Yes |
| Angle of rotation | 360 ° |
| Cable management | Yes |
| Depth adjustment range | 0 - 598 mm |
| Height adjustment | Yes, 455 mm |
| Height adjustment range | 0 - 455 mm |
| Height adjustment type | Gas spring |
| Illumination LED | No |
| Rotating | Yes |
| Swivel angle | 180 ° |
| Swivel angle range | -90 - 90 ° |
| Swivelling | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -25 - 90 ° |
| Easy to install | Yes |
| Housing material | Aluminium/Plastic/Steel |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Product colour | Black |
| Package depth | 160 mm |
| Package height | 265 mm |
| Package weight | 3800 g |
| Package width | 430 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Model | MS75 |
| Units per Shipping Box | 4 |
| Unit Calculated Volume | 0.0208 cubm |
| Unit Calculated Weight | 3.8 kg |