Guarantee
36 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
| Summary | Dahua Technology LM30-E330CA. Display diagonal: 76.2 cm (30"), Display resolution: 2560 x 1080 pixels, HD type: UltraWide Full HD, Display technology: LCD, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 21:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black, Red |
| Vendor Homepage | https://display.dahuasecurity.com/consumer/en/products/productDetail?product_id=133337 |
| Unit Box Height | 0.44 |
| Unit Box Length | 0.815 |
| Unit Box Width | 0.25 |
| Adobe RGB coverage | 83 % |
| Backlight type | LED |
| Contrast ratio (typical) | 3000:1 |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Display diagonal | 30 " |
| Display resolution | 2560 x 1080 pixels |
| Display technology | LCD |
| HD type | UltraWide Full HD |
| Maximum refresh rate | 200 Hz |
| Native aspect ratio | 21:9 |
| NTSC coverage (typical) | 85 % |
| Panel type | VA |
| Response time | 1 ms |
| Screen curvature rating | 1500R |
| Screen shape | Curved |
| sRGB coverage (typical) | 120 % |
| Touchscreen | No |
| Viewing angle, horizontal | 178 ° |
| Viewing angle, vertical | 178 ° |
| Market positioning | Gaming |
| Product colour | Black,Red |
| Built-in USB hub | No |
| DisplayPort version | 1.2 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 2.0 |
| Headphone out | Yes |
| Adjustable height (max) | 115 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Swivel angle range | -25 - 25 ° |
| Swivelling | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 20 ° |
| VESA mounting | Yes |
| AC adapter output voltage | 12 V |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 25.8 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Power consumption (max) | 55 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 48 W |
| Power supply type | External |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Depth (without stand) | 121.7 mm |
| Height (without stand) | 317.8 mm |
| Weight (without stand) | 6500 g |
| Width (without stand) | 701.1 mm |
| Package depth | 248 mm |
| Package height | 450 mm |
| Package weight | 9000 g |
| Package width | 817 mm |
| Cables included | DisplayPort |
| Stand included | Yes |
| Data Sheet (Link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/1716107/fiches?language=EN |
| Energy efficiency class | F |
| EPREL Registration Number | 1716107 |
| EPREL Version Number | 2 |
| Model | DHI-LM30-E330CA |
| Model name | LM30-E330CA |
| Unit Calculated Volume | 0.08965 cubm |
| Product Net Weight | 6.5 kg |
| Unit Calculated Weight | 8.6 kg |