- In stock
Guarantee
36 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
| Summary | Dahua Technology LM27-B201S. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Response time: 4 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). VESA mounting. Product colour: Black |
| Vendor Homepage | https://display.dahuasecurity.com/consumer/en/products/productDetail?product_id=126837 |
| Unit Box Height | 0.445 |
| Unit Box Length | 0.69 |
| Unit Box Width | 0.115 |
| Backlight type | LED |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Display diagonal | 27 " |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display technology | LCD |
| HD type | Full HD |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Panel type | IPS |
| Response time | 4 ms |
| Screen shape | Flat |
| Touchscreen | No |
| Viewing angle, horizontal | 178 ° |
| Viewing angle, vertical | 178 ° |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Built-in camera | No |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 2 W |
| Market positioning | Home |
| Product colour | Black |
| Built-in USB hub | No |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Headphone out | No |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| VESA mounting | Yes |
| AC adapter output voltage | 12 V |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 21 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 36 W |
| Power supply type | External |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Bezel width (bottom) | 16.1 mm |
| Bezel width (side) | 3 mm |
| Bezel width (top) | 3 mm |
| Depth (with stand) | 58.7 mm |
| Height (with stand) | 363 mm |
| Weight (with stand) | 3840 g |
| Width (with stand) | 614.1 mm |
| Package depth | 458 mm |
| Package height | 114 mm |
| Package weight | 5250 g |
| Package width | 694 mm |
| Cables included | HDMI |
| Power adapter included | Yes |
| Stand included | Yes |
| Certification | CE |
| Data Sheet (Link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/1538766/fiches?language=EN |
| Energy efficiency class | E |
| EPREL Registration Number | 1538766 |
| EPREL Version Number | 1 |
| Model | DHI-LM27-B201S |
| Model name | LM27-B201S |
| Unit Calculated Volume | 0.03531 cubm |
| Product Net Weight | 3.84 kg |
| Unit Calculated Weight | 5.4 kg |