Guarantee
36 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
| Summary | Dahua Technology DHI-LM86-S400. Product design: Digital signage flat panel. Display diagonal: 2.18 m (86"), Display technology: LCD, Display resolution: 3840 x 2160 pixels, Display brightness: 350 cd/m², HD type: 4K Ultra HD. Product colour: Black |
| Vendor Homepage | https://www.dahuasecurity.com |
| Unit Box Height | 1.26 |
| Unit Box Length | 2.1 |
| Unit Box Width | 0.23 |
| Display brightness | 350 cd/m² |
| Display diagonal | 86 " |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display technology | LCD |
| HD type | 4K Ultra HD |
| LED backlight | Yes |
| LED backlighting type | Direct-LED |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Native refresh rate | 60 Hz |
| Panel type | ADS |
| Response time | 8 ms |
| Touchscreen | No |
| Viewing angle, horizontal | 178 ° |
| Viewing angle, vertical | 178 ° |
| DVI port | No |
| HDMI ports quantity | 2 |
| RS-232 interface | Yes |
| USB port | Yes |
| USB ports quantity | 1 |
| VGA (D-Sub) input ports | 1 |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of built-in speakers | 2 |
| RMS rated power | 20 W |
| Panel mounting interface | 800 x 400 mm |
| Placement supported | Indoor |
| Product colour | Black |
| Product design | Digital signage flat panel |
| Screen shape | Flat |
| VESA mounting | Yes |
| Purpose | Universal |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 170 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Cables included | AC/HDMI |
| Mounting kit | Yes |
| Remote control included | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Certification | CE, FCC |
| Power supply type | Internal |
| Data Sheet (Link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/2030219/fiches?language=EN |
| Energy efficiency class | G |
| EPREL Registration Number | 2030219 |
| EPREL Version Number | 2 |
| Model | LM86-S400 |
| Model name | DHI-LM86-S400 |
| Unit Calculated Volume | 0.6086 cubm |
| Unit Calculated Weight | 55.7 kg |