SQUEAK SPEAKER BLUETOOTH JET BT 5.3 SQ1008
SQUEAK SPEAKER BLUETOOTH JET BT 5.3 SQ1008
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Housing material | Plastic |
| Illumination LED | Yes |
| Product colour | Black |
| Product type | Stereo portable speaker |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery life (max) | 12 h |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Weight | 420 g |
| Depth | 69 mm |
| Height | 69 mm |
| Audio formats supported | MP3 |
| Built-in microphone | No |
| Recommended usage | Universal |
| Waterproof | IPX4 |
| Card reader integrated | Yes |
| Battery capacity | 1200 mAh |
| FM radio | Yes |
| FM band range | 87.5 - 108 MHz |
| Cables included | AUX, USB cable |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Instruction sheet | Yes |
| Frequency range | 40 - 18000 Hz |
| RMS rated power | 14 W |
| USB charging port | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Bluetooth | Yes |
| AUX in | Yes |
| Number of speakers | 1 |
| Warnings | Do not expose to open flames or high temperatures., Keep out of the reach of children., The product contains batteries that may be harmful to the environment. Dispose of at suitable collection points. |
| Sustainability certificates | CE, RoHS |