- In stock
Esperanza EP156 BT FM LED RGB KARAOKE Speaker Black 20W
Esperanza EP156 BT FM LED RGB KARAOKE Speaker Black 20W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Illumination LED | Yes |
| Product design | Cylinder |
| Volume control | Knob |
| On/off switch | Yes |
| DC input voltage | 5 V |
| Power source type | Battery |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery type | Built-in battery |
| Depth | 230 mm |
| Height | 410 mm |
| Width | 220 mm |
| FM radio | Yes |
| Continuous audio playback time | 5 h |
| Recommended usage | Universal |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Charging time | 3.5 h |
| Included cable | USB A / USB C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| RMS rated power | 20 W |
| Frequency range | 280 - 16000 Hz |
| Bluetooth | Yes |
| Cord length | 0.5 m |
| 3.5 mm connector | Yes |
| USB connectivity | Yes |
| AUX in | Yes |
| USB connector type | USB Type-A, USB Type-C |
| Bluetooth range | 10 m |
| Bluetooth profiles | A2DP, AVRCP, HFP, HSP |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Wi-Fi | No |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Number of speakers | 1 |
| Warnings | Do not expose to open flames or high temperatures., Keep out of the reach of children., The product contains batteries that may be harmful to the environment. Dispose of at suitable collection points. |