- In stock.
-
−24%
Laptop Asus Vivobook 16 R AI 516/512GB 16"
Laptop Asus Vivobook 16 R AI 516/512GB 16"
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ASUS, Ace |
| Series | Asus Vivobook 16 |
| Computer type | For home/school |
| Weight | 1.8 kg, 2.4 kg. |
| Screen diagonal | 16 inches |
| Screen surface type | Matte |
| Body color | Gray color |
| IPS screen | Yes |
| Housing material | Plastic |
| Random Access Memory (RAM) | 16GB |
| Video card model | AMD Radeon Graphics |
| SSD disk capacity | 512GB |
| Installed operating system | Windows |
| Media type | SSD |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Processor type | AMD |
| Processor class | Ryzen AI |
| Processor cores | 6 |
| RAM type | DDR5 |
| Total computer memory capacity | 512GB |
| With video camera | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Keyboard language | English |
| Keyboard backlight | Yes |
| Separate number block | Yes |
| Connectors | USB-C upstream x 2, HDMI 2.1, USB-A |
| Length | 360mm. |
| Width | 240 mm. |
| Height | 70 mm. |
| Country of manufacture | CN |