- In stock
-
−8%
GPD WIN Mini (2025) Mini Laptop 16GB/SSD 1TB WIN 11 Home Black
GPD WIN Mini (2025) Mini Laptop 16GB/SSD 1TB WIN 11 Home Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Processor cache | 24.5 MB |
| Processor boost frequency | 5.1 GHz |
| Processor model | AMD Ryzen™ 7 5825U |
| Processor cores | 8 |
| Processor threads | 16 |
| Processor frequency | 3.3 GHz |
| Graphics card | AMD Radeon 780M |
| Graphics card family | AMD |
| Internal memory | 16 GB |
| RAM type | LPDDR5X |
| Product type | Mini laptop |
| Product colour | Black |
| Built-in touchpad | Yes |
| Height | 27 mm |
| Depth | 109 mm |
| Weight | 555 g |
| Width | 172 mm |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 17.8 cm (7") |
| Pixel density | 314 PPI |
| Display aspect ratio | 16:9 |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Number of SSDs installed | 1 |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Storage media | SSD |
| HDMI version | 2.1 |
| HDMI | Yes |
| Power supply input | 1 |
| Number of USB Type A ports | 1 |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| Battery capacity | 44.2 Wh |
| Built-in keyboard | Yes |
| Warnings | Keep out of the reach of children., Do not expose to intense heat or open flame for prolonged periods., Do not dispose of your old device in the normal household waste - take it to an electronic waste collection point. |