GPD WIN Mini (2025) Mini Laptop 16GB/SSD 1TB WIN 11 Home Black
GPD WIN Mini (2025) Mini Laptop 16GB/SSD 1TB WIN 11 Home Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Processor frequency | 3.3 GHz |
| Processor threads | 16 |
| Processor boost frequency | 5.1 GHz |
| Processor cache | 24.5 MB |
| Processor cores | 8 |
| Processor model | AMD Ryzen™ 7 5825U |
| Graphics card family | AMD |
| Graphics card | AMD Radeon 780M |
| Internal memory | 16 GB |
| RAM type | LPDDR5X |
| Product colour | Black |
| Product type | Mini laptop |
| Built-in touchpad | Yes |
| Height | 27 mm |
| Weight | 555 g |
| Depth | 109 mm |
| Width | 172 mm |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 17.8 cm (7") |
| Pixel density | 314 PPI |
| Display aspect ratio | 16:9 |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Number of SSDs installed | 1 |
| Storage media | SSD |
| Total storage capacity | 1 TB |
| HDMI version | 2.1 |
| HDMI | Yes |
| Power supply input | 1 |
| Number of USB Type A ports | 1 |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| Battery capacity | 44.2 Wh |
| Built-in keyboard | Yes |
| Warnings | Keep out of the reach of children., Do not expose to intense heat or open flame for prolonged periods., Do not dispose of your old device in the normal household waste - take it to an electronic waste collection point. |